loader image
خدمات-مستندسازی و نقشه برداری۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۶:۳۹:۵۲

مستندسازی و نقشه برداری

انجام هلی شات و پروژه های تصویربرداری هوایی با کیفیت ۴K | تصحیح رنگ تخصصی با تصاویری کاملا شفاف | پرواز و مانورهای نرم و روان

برای تمام مقاصدی که فیلم برداری و عکس برداری هوایی نیاز دارند، استفاده از پهپادهای عمودپرواز تصاویری با کیفیت بالا و لرزش کم ارائه می‌کند.

تصویربرداری هوایی (هلی‌ شات) امکان بی‌نظیری است تا کارخانه، خط تولید، معدن، پالایشگاه، نیروگاه، بنادر، صنایع فراساحل، پروژه های عمرانی و یا سایر مکان‌های مد نظر خود را از ارتفاع‌ دلخواه و زوایای مختلف به مخاطب خود نمایش دهید. در این شیوه‌ی شگفت‌انگیز، هلی کم / پهباد‌ / مولتی روتور  که مجهز به دوربین‌هایی بسیار با کیفیت هستند، آزادانه بر فراز محل مورد نظر به پرواز در می‌آیند و با استفاده از مهارت تیم باتجربه‌ی ما ، غنی‌ترین و جذاب‌ترین تصاویر ممکن را با بالاترین کیفیت تصویربرداری دریافت می‌کند و جلوه‌‌ای اعجاب‌انگیز به پروژه‌های شما می‌افزاید.

تصویربرداری هوایی یا هلی‌ شات چیست؟

فیلمبرداری هوایی (هلی‌ شات) این امکان را به شما می‌دهد که مکان مورد نظر را از نمای دلخواه به تصویر بکشید و کارگردان فیلم خود باشید. پرنده‌های بلندپرواز ما با گذر از خیابان‌ها و جاده‌ها، کارخانه‌ی شما را چشم‌نوازتر از آنچه که چشم‌ قادر به دیدن است در حافظه‌ی خود نقش می‌کند. این پرنده‌ها تا بلندترین ارتفاعات پرواز می‌کنند، دشت‌‌ها و صحراها را در می‌نوردند و با عبور از مسیرهای سخت‌گذر، ناب‌ترین تصاویر را از معادن و نیروگاه‌ها به ثبت می‌رساند.

با خدمات تصویربرداری هوایی می‌توانید بر روی دریاها به حرکت درآیید…

با خدمات تصویربرداری هوایی (هلی‌ شات) می‌توانید بر روی دریاها به حرکت درآیید و سکوها و اسکله‌های نفتی یا کشتی‌های خود را با شکوه هرچه‌تمام‌تر به مخاطب خود معرفی و ارائه نمایید. کانون تبلیغاتی آنی‌ بین با بهره‌گیری از به‌روزترین ربات‌های پرنده، تصاویری باورنکردنی را به ثبت می‌رساند تا فیلم‌های صنعتی و تبلیغاتی خود را در بالاترین سطح استاندارهای جهانی آن‌گونه که شایسته‌ی شماست در اختیار قرار دهد. این ربات‌ها قادر به تصویربرداری با کیفیت ۴K هستند و مجهز بودن آن‌ها به گیمبال سه‌محوره (لرزش‌گیر دوربین) باعث می‌شود تا تصاویری شفاف‌ و رنگ‌هایی زنده را در آرامشی خیره‌کننده شاهد باشید؛ تجربه‌ای که برای هر کسی بدل به خاطره‌ای منحصربه‌فرد می‌گردد.

با خدمات هلی‌ شات ، هر ایده‌ای برای تبلیغ جذاب‌تر می‌شود.

همه‌ی ما از کودکی با نوعی حسرت به پرواز پرندگان می‌نگریستیم. گاهی خود را پرنده‌ای تصور می‌کردیم که از فراز آسمان برهمه‌چیز مسلط است. خانه، کوچه، شهر… همه‌چیز از آن بالا زیباتر به نظر می‌رسد. پرواز، همیشه بزرگترین آرزوی انسان بوده و شاید به همین دلیل باشد که یکی از ویژگی‌های مشترک قهرمانان کودکی ما، پرواز بوده است. امروز تجربه‌ی پرواز و تماشای آنچه آرزو داریم، به آسانی امکان‌پذیر است. ما با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات تصویربرداری هوایی، تجربه‌ی تماشای بُعد تازه‌ای را به چشمان شما هدیه می‌دهیم.

ما از چه تجهیزاتی برای تصویربرداری هوایی استفاده می کنیم؟

کارشناسان ما پس از بررسی ابعاد و نیازهای هر پروژه ، از بهترین انتخاب های موجود استفاده خواهند کرد. این انتخاب ها می تواند از بین پرنده های کامپکت آماده پرواز سری فانتوم ۳ مجهز به دوربین های فوق العاده ۴K ، پرنده های متوسط سری اینسپایر ، پرنده های بزرگ سری S ، و یا پرنده های اختصاصی دست ساز باشد. برای سفارش دهنده نوع تجهیزات اهمیتی نخواهد داشت. آنچه مهم است تصاویری با کیفیت ، خلاقانه و بدیع است.

هزینه تصویربرداری هوایی به چه صورت محاسبه می شود؟

با توجه به اینکه در عملیات هلی شات ، عوامل بسیار زیادی از جمله وضعیت جوّی ، محل و موقعیت مکانی ، ساختمان ها و سازه های اطراف ، مدت پرواز ، تعداد شات و غیره دخیل هستند ، امکان ارایه جدول تعرفه قیمت وجود ندارد. در صورتی که عملیات تصویربرداری هوایی در قالب قرارداد ساخت فیلم تبلیغاتی ، فیلم صنعتی ، مستند و تیزر باشد ، هزینه ی جداگانه ای برای آن در نظر گرفته نخواهد شد. اما اگر سفارش تنها برای انجام تصویربرداری هوایی و تحویل فیلم های گرفته شده باشد ، هزینه آن بر اساس شرایط کاری محاسبه و به اطلاع سفارش دهنده خواهد رسید.

مجوز های لازم جهت انجام عملیات تصویربرداری هوایی

کلیه پروژه هایی که در سطح شهرها و یا محیط های عمومی انجام می گردد ، نیازمند اخذ مجوز های لازم از نهاد های مرتبط نظامی و امنیتی و هم چنین سازمان های خاص در اطراف محل انجام هلی شات می باشند. همچنین تصویربرداری هوایی در اطراف فرودگاه ها ، ورزشگاه با حضور جمعیت ، اطراف مراکز امنیتی و نظامی تا شعاع ۳ کیلومتر ممنوع می باشد.

خدمات تصویربرداری هوایی

جدول اطلاعات فنی در مورد تجهیزات و امکانات تصویربرداری هوایی در پروژه های صنعتی و تبلیغاتی

انواع پرنده های موجود

پرنده های چهار ، شش و هشت پره (کواد ، هگزا و اکتا کوپتر) مناسب جهت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی در هر پروژه و حمل دوربین های مختلف

نوع دوربین

دوربین های سینمایی RED و BMCC در پرنده های بزرگ | دوربین های DSLR در پرنده های متوسط | دوربین های کامپکت در پرنده های کوچک

کیفیت و ابعاد تصاویر

۴K – 2/5K – 2K – 1080p – 720p بسته به نیاز پروژه و در خواست سفارش دهنده

قابلیت پرواز

در فضای باز و سرپوشیده | بر روی آب | حتی هنگام وزش باد | پرواز در شب

مختصات و مداومت پرواز

حداکثر ارتفاع ۵۰۰ متر و فاصله تا ۳ کیلومتر از مبدا | پرواز در بازه های زمانی ۳۰ دقیقه ای

پروژه های قابل استفاده

فیلم های صنعتی و تبلیغاتی | تیزرهای تبلیغاتی | پالایشگاه و خط لوله | نیروگاه و خطوط انتقال نیرو | بنادر و فراساحل | پروژه های ساختمانی و عمرانی

مجوزهای لازم

در هر پروژه لازم است مجوزهای لازم از نهادهای امنیتی و ذیربط اخذ گردد | انجام پروژه فقط در صورت عدم مغایرت با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران

هزینه و تعرفه قیمت

در صورت سفارش ساخت فیلم صنعتی و تبلیغاتی هزینه ی جداگانه ای برای تصویربرداری هوایی (هلی شات) محاسبه نمی شود.

عکس‌های هوایی با کیفیت و دقیقی که به کمک پهپادها به سهولت و با هزینه‌ی کم قابل تهیه هستند اساس نقشه برداری، مگنتومتری، رادیومتری، ثقل سنجی و اکتشاف معادن را می‌سازند. تهیه‌ی عکس‌های هوایی با بالگرد‌های سرنشین دار پرمخاطره و پرهزینه است از این رو استفاده از انواع پرنده‌های بدون سرنشین رواج شایانی یافته است.

ارزانترین شیوه و راه حل نقشه برداری باکیفیت و در سریعترین زمان نقشه برداری هوایی با کمک پهپادها است.

همانطور که می دانید نقشه برداری با کمک هواپیما (در ایران تنها یک فروند هواپیمای دورنیر متعلق به سازمان نقشه برداری مختص این کار است) هزینه بردار و زمان بر است؛ اما در مقابل نقشه برداری به کمک پهپاد بسیار ارزان و با کیفیتی معادل و چه بسا بالاتر از روشهای سنتی (به لطف پیشرفت علم) و بسیار سریعتر است. بطوری که ز زمان اقدام تا زمان استارت نقشه برداری برابر با زمان حرکت از دفتر شرکت به سمت محل نقشه برداری است و زمان اتلافی در این بین نمی باشد.

به لطف گروه خبره نقشه برداری، خلبانان کار کشته و تحلیلگران حرفه ای این شرکت امکان تولید نقشه های دوبعدی و سه بعدی از تمام محیط ها برای هموطنان عزیز می باشد.

فتوگرامتری بعنوان دانش و فناوری استخراج اطلاعات مربوط به زمین و محیط پیرامون آن از تصاویر گرفته‌شده یا حسگرهای دیگر یکی از فناورانه‌ترین عرصه‌های بکارگیری پهپادها است. زیرا دقت در تهیه تصاویر یکی از بارزترین معیارها برای انجام این قبیل پروژه‌ها است و آنچه علاوه بر پرنده‌های بدون سرنشین در این زمینه مجال بروز پیدا می‌کند، بکارگیری گیمبال مناسب برای دمپینگ لرزش و ارتعاشات پرنده به دوربین و محموله‌ی اپتیکی است.(خاصه در زوم‌های بالا) و پرواضح است که این امکانات در بهره‌گیری از بالگردها و هواپیماهای باسرنشین صعب و پر هزینه است.

در تمامی پروژه‌های عمران شهری نیاز به تصاویر هوایی برای رصد سرعت رشد و تهیه‌ی گزارش‌های رسانه‌ای وجود دارد. در تعیین حریم شهرها و تهیه‌ی نقشه‌ها نیز استفاده از تصاویر هوایی موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. بهترین و ایمن ترین راه موجود برای تهیه‌ی این تصاویر استفاده از پهپادهاست. در پایش پیشرفت پروژه‌ها نیز استفاده از آنها برای به دست آوردن تصاویر هوایی اقدامی سریع و کم هزینه است.

رفتن به بالا