رادیو کنترل و یا ترانسمیتر در حقیقت هدایت کننده دستی است که دارای کامپیوتر، ماژول فرستنده و گیرنده دیتا است که توسط این سیستم کاربر با کامپیوتر پرواز پرنده خود و یا همان خلبان خودکار در تماس است و هدایت پرنده خود را از این طریق در دست دارد.

رادیو کنترل ها با تعداد کانال های مختلفی تولید و طراحی میشوند و به همین امر کاربری و تعریف استفاده از آنها نیز از قبل تعیین شده است. در حوزه مولتی روتور و عمود پروازها رادیو کنترل ۸ کاناله به بالا میتواند جوابگوی کاربری حرفه ایی شما را تامین نماید.

از شرکت های تولیدی به نام و آشنا در این حوزه میتوان از شرکت ژاپنی فوتابا FUTABA و JR مثال زد اگرچه در چند سال اخیر شرکت های چینی نیز با تولید رادیو های مناسبی سهمی در بازار فروش بدست آورده اند که میتوان از رادیو های شرکت WALKERA, RADIOLINK و WFLY نام برد.

رادیو کنترل ها در فضای آر سی و مدل با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز کار میکنند و از مسافت و برد نسبتا طولانی هم برخوردار هستند که البته بیشتر برای کارهای فیلمبرداری هوایی در داخل شعاع عملیاتی تا ۱ کیلومتر مناسب هستند و برای کاربری های دورپرواز نیاز به تفویت خواهند داشت.

از تکنولوژی های بکار رفته در این قبیل رادیو ها میتوان از FASST System, Spektrum و سیستم های اتصال S.BUS که در رادیو های فوتابا بکار رفته شده است نام برد.

کارا آمایش نارین کاسپین با در اختیار داشتن کلکسیونی از رادیو کنترل های حرفه ایی و نیمه حرفه ایی تمامی نیازهای رادیویی و کنترلی شما را تامین خواهد کرد.